Aparat fotograficzny Agfa Billy z początku XX wieku

Nowy projekt: Fotograficzne archiwum Gajowic

Rozpoczynamy nowy projekt – Fotograficzne archiwum Gajowic. Jego celem jest gromadzenie cyfrowego zasobu fotografii Osiedla Gajowice dokumentujących jego historię i teraźniejszość.

W archiwach fotografii rodzinnych mamy nie tylko zdjęcia ważnych dla nas momentów, ale też bardzo często znaleźć w nich można zdjęcia zabudowy, charakterystycznych miejsc na osiedlu czy też historycznych wydarzeń. Właśnie takie zdjęcia chcemy zachować przed utratą i tak powstała idea projektu.

Poprzez realizację tego projektu chcemy utrwalić zmiany jakie dokonują się na naszym osiedlu, co z kolei pozwoli na sentymentalną podróż w czasie nie tylko ich autorom, ale i innym osobom odwiedzającym archiwum. Dodatkowo, poprzez zadbanie o właściwe prawa licencyjne do przekazywanych zdjęć, chcielibyśmy wspomóc historyków lub innych badaczy. Zdjęcia mogą także pozwolić na takie prowadzenie remontów kamienic, aby przywrócić ich oryginalny charakter.

Projekt prowadzony będzie bezterminowo, przekazywanie zdjęć możliwe jest na kilka sposobów, a wszystkie szczegóły projektu można znaleźć na stronie fotograficznego archiwum Gajowic.

Jeśli nie masz zdjęć do przekazania do archiwum w postaci cyfrowej, nic nie szkodzi – bezkosztowo je dla Ciebie zeskanujemy (możemy zeskanować odbitki jak i negatywy).

Zachęcamy do przekazywania zdjęć i wspólnego z nami tworzenia fotograficznego archiwum Gajowic!